טלרפואה לסובלים מסרטן – להקלה על שגרת החיים!

שירותי טלרפואה לחולי סרטן
שירותי טלרפואה לחולי סרטן

שירותי הטלרפואה המודרניים נחשבים לטיפולים מתקדמים שיש באפשרותם להביא מצד אחד לשיפור משמעותי של איכות חיי החולים ומצד שני להפחתת שיעורי התמותה שלהם. במידה וטרם יצא לכם להכיר את התחום, אנחנו ממליצים לכם להקדיש את הדקות הבאות לקריאת המאמר הבא שלפניכם.

טלרפואה על קצה המזלג

כל חולה כרוני יודע כי חלק משגרת החיים מורכב מביקורים תכופים אצל רופאים ומעבר של בדיקות אבחון שונות וזהו הדין גם בכל הנוגע לחולי הסרטן שעוברים טיפולים אונקולוגיים.

על מנת לוודא את יעילות הטיפול ועל מנת לתכנן את האסטרטגיה הטיפולית באופן אינדיבידואלי עבור כל חולה וחולה, ישנה חשיבות עליונה לביצוע של בדיקות מעקב באופן שוטף.

עם זאת, לא תמיד יש באפשרות החולים להגיע לכל בדיקות האבחון, אם מפאת גילם המבוגר, מצבם הרפואי או האזור בו הם גרים. כאן נכנסים לתמונה שירותי הטלרפואה שמאפשרים לחולים לעשות שימוש בטכנולוגיה המודרנית וליהנות מתקשורת ישירה עם רופאיהם.

כך למשל ניתן לבצע כיום בדיקות של קצב הלב באופן ביתי ולשדר את הנתונים למוקד הרפואי תוך שניות ספורות, לעבור בדיקות דם באופן ביתי ולקבל תוצאות תוך רבע שעה ועוד. במאמר שלפניכם נתמקד כאמור בתועלת של שירותי הטלרפואה לחולי הסרטן.

טל-וויט – להישאר עם יד על הדופק

אחד מהתסמינים המובהקים ביותר של מחלת הסרטן הוא אובדן המשקל הלא רצוני. אובדן המשקל יכול להיות תוצאה של מגוון גורמים וניתן לראות אותו בשכיחות גבוהה יותר בקרב חולים שסובלים מגידולי ראש-צוואר או בחולים בשלבים מתקדמים של המחלה, אך באופן כללי מדובר על תסמין שסובלים ממנו רוב החולים האונקולוגיים. לפיכך חשוב מאוד לבצע מעקב צמוד ותדיר אחרי המשקל של חולי הסרטן ואפילו באופן שבועי.

באמצעות מערכת טל-וויט, החולה יכול לעלות על המשקל בביתו והנתונים אודות המשקל שלו מועברים באופן ישיר למוקד הרפואי. באופן כזה ניתן לעקוב אחרי התנודות במשקלו לאורך זמן ולבצע שינויים בתכנית התזונתית שלו בהתאם לצורך.

טלרפואה לשיפור התמיכה הרגשית

בעשור האחרון המודעות לכך שהטיפול בחולה האונקולוגי משתרע הרבה מעבר לטיפול התרופתי או הניתוחי נמצאת בעלייה מתמדת בישראל כמו גם בעולם.

לפי מחקרים רבים שפורסמו בכתבי העת המדעיים המובילים בעולם נראה כי חולים שנהנו מתמיכה נפשית ורגשית נמצאו בסיכון מופחת לסיבוכים ולתמותה יחסית לחולים שהתמודדו עם המחלה בכוחות עצמם.

עם זאת, לרוע המזל לא כל החולים האונקולוגיים מסוגלים להגיע למפגשי התמיכה בחולי הסרטן ובבני משפחותיהם ולא כולם מתגוררים באזורים שבהם ניתן לגשת בקלות לקליניקות של אנשי המקצוע השונים.

באמצעות שימוש בשירותי הטלרפואה ניתן ליצור קשר עם אנשי המקצוע השונים מתחום הטיפול הרגשי או הנפשי ללא שום קושי וליהנות מסשן טיפולי קבוע אחת לשבוע או יותר גם מבלי לצאת מהבית.

בנוסף לכך, הליווי הצמוד יכול לבוא לידי ביטוי גם מבחינה רפואית גרידא. באמצעות המכשור המתקדם של שירותי הטלרפואה ניתן ליצור קשר קבוע עם עובדת סוציאלית, אחות אונקולוגית או מזכירה רפואית וכך ליהנות מטיפול צמוד ללא הפסקה.

שירותי חירום

במקרים רבים מתרחשת הרעה מהירה במצבם הבריאותי של חולי הסרטן ולא תמיד ניתן לצפות את ההידרדרות המהירה מראש.

לפיכך פותחו במהלך העשורים האחרונים מכשירים שונים שמסייעים ליצירת תקשורת מהירה עם המוקד הרפואי. בין היתר מדובר על לחצני מצוקה ייעודיים שמייתרים את הצורך בחיוג מספר הטלפון של המוקד, במכשירים שמאפשרים לאנשי הרפואה לקרוא את האותות הפיזיולוגיים של החולה ולזהות את ההידרדרות המהירה בשלבים המוקדמים שלה ועוד.

>

מגזין נגיש ומקצועי על כל מה שקשור למחלת הסרטן- סוגי סרטן, אבחון וטיפול. 
אנחנו כאן לתת לכם מידע אמין ואיכותי בצורה נוחה לקריאה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן