אחת מתשע

אודות העמותה

עמותת "אחת מתשע" הוקמה בשנת 1994 על ידי מספר נשים אשר חלו בסרטן השד, התמודדו לבדן עם המחלה, ונתקלו בקשיים רבים, בהיעדר מידע בנושא ובהיעדר תמיכה.

אותה קבוצת נשים הקימה מסגרת של תמיכת נשות/אנשי מקצוע מתחומים שונים, במטרה לאפשר לחולות בסרטן השד לקבל סיוע נפשי, רפואי ומשפטי מבלי שיחושו בושה או מבוכה מעצם היותן חולות.

כיום, "אחת מתשע" היא העמותה היחידה בישראל אשר פועלת למען חולות סרטן השד ובני משפחותיהן בתחומים שונים ומגוונים. העמותה שמה לה למטרה להעלות את מודעות הציבור בארץ למחלה, ולקדם את נושא בריאות השד במערכת הבריאות.

העמותה מספקת לחולות הסרטן מידע רחב, תמיכה, ייעוץ מומחים, ליווי מקצועי והגנה על זכויותיהן, מהשלב הראשוני של אבחון המחלה ולאורך כל תקופת הטיפולים הקשה והמורכבת. עמותת "אחת מתשע" דואגת להכניס תרופות אונקולוגיות מיוחדות המטפלות במחלה לתוך סל התרופות הממלכתי, על ידי פעילות ציבורית ענפה בתחום.

תחום עיסוקיה של העמותה

"אחת מתשע" כוללת נשות/אנשי מקצוע אשר מסייעים ותומכים בנשים על ידי מתן טיפולים פסיכולוגיים אישיים, טיפולים קבוצתיים, תמיכה לבני הזוג וייעוץ משפטי בכל הקשור לזכויות האישה כחולה בסרטן השד. הייעוץ ניתן על ידי עורכת דין בתחום, ללא כל עלות מצד החולות.

בתחום טיפולי הנפש, מציעה "אחת מתשע" מפגשים של דמיון מודרך המועברים על ידי עובדת סוציאלית. הדמיון המודרך הוא כלי שמדריך את דמיונה של האישה לשלוט באופן פעיל על תפקודיה הנפשיים, הגופניים והרוחניים.

בתחום הציבורי, פועלת העמותה בניהול של קמפיינים ציבוריים ובהעברת סדנאות מודעות לקהל הרחב.

בתחום המשפטי, העמותה מספקת סיוע משפטי לחולות הסרטן ולמשפחותיהן, על ידי תמיכה מצד עורכת דין, ללא כל עלות מצדן.

בנוסף לתחומים אלו, "אחת מתשע" מפעילה מערך תמיכה התנדבותי מצד נשים שהחלימו מהמחלה. אותן מתנדבות היו באותו מקום שבו נמצאות החולות אשר מגיעות לעמותה, מכירות את התהליך ויודעות מה חוות החולות ובני משפחותיהן.

המתנדבות עברו הכשרה לצורך סיוע לחולות, והן מלוות אותן בתהליך התמודדות עם סרטן השד. שתי דרכי סיוע מוצעות לחולות על ידי הנשים המתנדבות: הדרך הראשונה היא באמצעות "הקו החם"- סיוע טלפוני, ליווי ותמיכה. דרך השנייה היא באמצעות שירות "לצדך"– קיום מפגשים אישיים בין חולת הסרטן לבין המתנדבת.

פורום נשים

עמותת "אחת מתשע" מקיימת פורום באינטרנט, בו נשים שחולות בסרטן השד מוזמנות להעלות שאלות ולקבל עליהן מענה, לחלוק חוויות התמודדות עם נשים אחרות, ולקבל את תמיכתן. הפורום נועד להעניק שירות לנשים החולות ולבני משפחותיהן, והינו כלי נוסף אשר נותן לנשים החולות בסרטן השד מקום בו יוכלו לפרוק רגשות ומטענים שקיימים אצלן בעקבות המחלה.

בעזרת הפורום, החולות מרגישות שהן לא נמצאות לבד בתהליך, שכן ישנן נשים נוספות אשר חלו בסרטן השד ועוברות את אותו התהליך בדיוק כמותן. הפורום פועל בניהול משותף יחד עם אתר "דוקטורס", ובו עונים על שאלות אנשי צוות מתחומי רפואה שונים אשר נוגעים במחלת סרטן השד, כגון רופאים אונקולוגים, גינקו- אונקולוגים, כירורגים, מומחים לכירורגיה פלסטית של השד ועוד. כל היועצים הרפואיים פועלים בהתנדבות מלאה.

דרכי התקשרות

כתובת העמותה היא:

"אחת מתשע"

אוסישקין 100

תל אביב

מיקוד- 62031

מספר טלפון- 03-6021717

מספר טלפון הקו החם: 1-800-363-400

מספר פקס- 03-6020506

כתובת אתר האינטרנט- http://www.onein9.org.il

כתובת הדואר האלקטרוני-  [email protected]

>

מגזין נגיש ומקצועי על כל מה שקשור למחלת הסרטן- סוגי סרטן, אבחון וטיפול. 
אנחנו כאן לתת לכם מידע אמין ואיכותי בצורה נוחה לקריאה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן