מדרגון כיסא לסובלים מקושי לעלות במדרגות

מעלוני נגישות, מעליות ביתיות ומעליות לנכים

לייעוץ ללא התחייבות התקשרו: 072-2570470

אדם החולה בסרטן, מרגיש כאילו השמיים נפלו עליו. ברור לו שמרגע זה החיים שלו, של קרוביו, כבר לא יהיו אותו הדבר.

בעוד שרבים מתמקדים בסכנת החיים המוחשית שטומן בתוכו הסרטן, יש שיטענו בצדק גמור, אי אפשר להתעלם מההשפעה ההדרגתית שלו על איכות החיים. תסמיני מחלות הסרטן, ולעיתים גם אל של הטיפולים השונים מקשים מאוד על התפקוד של האדם.


יש לכך לא מעט משמעויות. אנשים רבים המגלים שהם חולי סרטן יוצאים בשלב מסוים ממעגל העבודה, ומעבירים את עיקר זמנם בבית או בטיפולים השונים. יכולת התפקוד העצמאית שלהם נפגעת בהדרגה, עד למצב בו הם עלולים להתקשות בביצוע פעולות בסיסיות או אפילו להפוך לסיעודיים. אלא שיש כמה פתרונות שעשויים להקל ולשנות את המצב.

המטרה: להנגיש את סביבת המחייה עד כמה שניתן

חלק מסוגי הסרטן עלולים, בשלבים מאוחרים של המחלה, להביא לפגיעה אנושה ביכולת התנועה והתפקוד העצמאי של האדם. אפשר כמובן לנסות ולשפר את המצב באמצעות שורה ארוכה של טיפולים: לא רק טיפולים המיועדים להתמודד מראש עם הסרטן (דוגמת הקרנות ו/או כימותרפיה), אלא גם כאלה שהתפקיד שלהם הוא להפחית ככל שאפשר את דרגת החומרה של התסמינים שהאדם חווה.

תרופות, עזרים אורתופדיים, טיפולים פרא-רפואיים ולעיתים גם טיפולים מקשת הרפואה האלטרנטיבית, הם שנכנסים לתמונה ברוב המקרים.

אולם התמונה ממש לא מסתכמת בהם. הנגשת סביבת המגורים היא אתגר בו נתקלים רבים מחולי הסרטן. מדובר במוצרים ובמכשירים שונים שאמורים להקל על ביצוע פעולות שהפכו להיות מורכבות, עד בלתי אפשריות כלל לביצוע, עקב תסמיני המחלה או הטיפולים לה. יש כיום מספר הולך וגדל של פתרונות כאלה, כאשר נראה שמספר הטיפולים וגם איכותם משתפרים, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת.

מה היתרון של מדרגון כיסא? ומדוע הוא חשוב?

מדרגון כיסא הוא אחד מהמוצרים החשובים ביותר בהקשר הנוכחי, כאשר לא מעט מחולי הסרטן הבינו כי זהו אחד המפתחות העיקריים בדרך לשיפור המצב שלהם.

המדרגון בא לנצח את אחד הקשיים הפיזיים המרכזיים עבור אדם ביכולת תפקוד נמוכה, והוא המעבר בין מפלסים שונים. עלייה או ירידה במדרגות הן פעולות פיזיות מאומצות יחסית, שהאדם עלול להתקשות בהם.

יש כיום מספר דגמים וסוגים של מדרגוני כיסא אולם העיקרון המרכזי פשוט להבנה: המדרגון כולל מסילה אשר על גביה מותקן הכיסא ונע לאורכה באמצעות כפתור ייעודי או שלט.

אפשר למצוא כיום מדרגונים המתאימים הן לסביבה החיצונית והן לסביבה הפנימית, וגם כאלה שמיועדים למדרגות ישרות משופעות. מכאן נובע שאפשר להתאים לכל אדם את המדרגון הייעודי עבורו, על פי יכולת התפקוד שלו, סביבת המגורים בו הוא חי, התקציב העומד לרשותו וכן הלאה. 

מדרגוני הכיסא הם רק חלק מרפרטואר הפתרונות הקיים כיום

חשוב להדגיש כי תמונת פתרונות ההנגשה אינה מסתכמת במדרגוני הכיסא. ניתן להתקין בבתים ובמוסדות גם מעלונים (מעלית ביתית) ומעלית הידראולית המתאימה לרוב לקבוצה גדולה יותר של משתמשים. אנשים אשר חייבים להתנייד באמצעות כיסא גלגלים, ולעיתים גם כאלה בעלי יכולת תנועה עצמאית מסוימת, יוכלו לבחור במדרגון משטח הכולל משטח אופקי המחובר לאותה מסילה.

צעד מרכזי בדרך להצלחה הוא בחירה בחברה שלא רק מספקת מגוון פתרונות, אלא גם מציעה במידת הצורך שירותים שונים הנוגעים אליהם.

תקלה במדרגונים ובמוצרים האחרים עלולה להיות סיוט עבור אלו שלמדו להתבסס עליהם באופן מוחלט, ולכן חשוב לבחור בחברה המעניקה שירות וסיוע לאורך הדרך – כולל שירותי תיקונים ותחזוקה הניתנים 24 שעות במידת הצורך. את כל אלה תספק לכם חברת

מחפשים פתרונות נגישות לבית?

למגוון אפשרויות התקשרו: 072-2570470

מגזין נגיש ומקצועי על כל מה שקשור למחלת הסרטן- סוגי סרטן, אבחון וטיפול. 
אנחנו כאן לתת לכם מידע אמין ואיכותי בצורה נוחה לקריאה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן