תזונה לחולים על פי עקרונות הרפואה האלטרנטיבית

אלטרנטיביבהתאם לתורת הרפואה האלטרנטיבית, תפריט שמוביל להגדלה שפירה של הערמונית, או מגדיל את הסיכויים לסרטן בלוטת הערמונית, הוא תפריט עשיר בפחמימות מעובדות ובמוצרי חלב.

ככל שהתפריט היומי בחיי הגבר דל בפירות ובירקות, ולעומת זאת עשיר בבשר אדום וביצים, הוא עלול לקדם את תופעת הגדלת הערמונית ואף את התפתחותם של תאים סרטניים המובילים לסרטן בלוטת הערמונית.

מחקרים שנעשו באיטליה הראו באופן חד משמעי כי גברים שנהגו לכלול בתזונתם מרכיבים כגון סיבים, פירות וירקות חלו במחלות הערמונית פחות מאשר הגברים שלא עשו זאת בהתנהלותם השגרתית.

בנוסף לכך, הוכח כי הפחתת מזונות כדוגמת פחמימות מעובדות ומוצרי חלב, הובילה לשיפור ביחס נפוצות מחלות הפרוסטטה בקרב גברים.

חשיבות המשקל

גם למשקל עצמו יש חשיבות גדולה במניעת מחלות. ממחקרים עולה כי משקל עודף אצל גברים והתופעות השונות שמתחוללות בגוף בעקבותיו, גם הן מעודדות את הגדלתה של הערמונית.

המשקל בגוף נשלט על ידי חילוף החומרים (מטבוליזם), שאותו מווסתים הורמונים שונים; הורמונים אלו נקראים טירוקסין, קורטיזון ואינסולין. גם השמנים השונים והשומנים הנצרכים במשך היום מווסתים את רמות חילוף החומרים בגוף.

הפרעות אכילה והצהרות על חוסר תיאבון על ידי גברים במחקרים שונים, הוכחו כבעלי קשר ישיר להגדלת הערמונית ולהתפתחות גידולים ממאירים בפרוסטטה, זאת עקב ירידה גדולה יחסית במשקל הגוף.

 

שגרת אכילה נכונה לחולי מחלות הערמונית

תפריטים שונים המתאימים ללוקים במחלות הערמונית עשויים לכלול ארוחות קטנות אך מסודרות, שיבטיחו אכילה מבוקרת ומשקל יציב, על אף חוסר התיאבון שעשוי להתפתח או הורדת משקל דראסטית. בין כל ארוחה וארוחה יש להציב כשלוש שעות הפסקה, שיבטיחו את התיאבון המקסימלי ואת יכולת העיכול של החולה.

במקרים של דלקת בלוטת הערמונית, חשוב לשלב בארוחות מרכיבים מרפאים למחלה עצמה מכל המזונות שהוזכרו. למשל, זרעי פשתן טחונים טריים שניתן להוסיף למרקים, לתבשילים, לסלטים וכיוצא בזה, או עלי תרד ירוקים שמבשלים זמן קצר לפני הגשתם כדי ליהנות מהמרכיבים החיוניים והמזינים שבהם.

מזונות מומלצים לחולים

חשיבות המזון הטבעי בעת מחלות פרוסטטה, אם ממאירה או שפירה, היא משמעותית, וניתן לייחס לה חשיבות רבה מאוד. החומרים המשמרים שבמזון ואי אלו כימיקלים שונים שמוספים למזון מעובד, הם חלק מהבעיה.

מזונות עתירי סיבים תזונתיים הינם מזונות יעילים למלחמה בסרטן ובניקוי הגוף, מה שיעזור גם להגדלה שפירה של הערמונית. צריכה של דגים תועיל למאזן הסידן בגוף, מבלי לצרוך מוצרי חלב יתר על המידה, שכן הם עשויים להחמיר את המצב.

במסגרת טיפולי הרפואה האלטרנטיבית קיימת סברה, גם אם לא מבוססת, שתפוז, לימון ושלל פירות ההדר עשויים לשתק את הגוף הסרטני שמחולל את רוב רובה של המחלה בבלוטת הערמונית. לפיכך, על פי דעות אלו, מיץ טרי או פרי על קליפתו עשויים לעזור מאוד, ואף עשויים לרפא את הסרטן.

תה ירוק הינו מקור עשיר מאוד למספר מרכיבים אנטי-סרטניים, גם מבחינת דיכוי הגידול הסרטני הקיים, וגם מבחינת שיתוק של התפתחות גרורות לכל חלקי הגוף.

חלבונים מסוימים כמו סויה למשל, הבאים בדמות פולי סויה, אדממה וכיוצא בזה, עשויים להביא גם הם לשיפור בתסמיני המחלה. החלבונים עשויים לעזור בהגנה על התאים הנורמאליים, ועל ידי כך למנוע את התפתחות הסרטן מעבר לגידול הקיים.

זיתים ירוקים אף הם מצוינים לשמירה על בריאות הפרוסטטה, שכן הם עוזרים לשמור על רמות השומנים בדם וגם עתירי רכיב פעיל אנטי סרטני עוצמתי.

כאן המקום לציין שתזונה בריאה, עם כל יתרונותיה, אינה תחליף לפנייה לרופא מקצועי. על החולים לפנות לאורולוג עם הופעות בעיות בבלוטת הערמונית.

ראו גם:

טיפול חדשני באולטרסאונד לטיפול בסרטן הערמונית

בדיקות סקר לסרטן הערמונית אינן מונעות מוות

מגזין נגיש ומקצועי על כל מה שקשור למחלת הסרטן- סוגי סרטן, אבחון וטיפול. 
אנחנו כאן לתת לכם מידע אמין ואיכותי בצורה נוחה לקריאה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן